1. SPONTÁNNÍ

Vítejte u prvního článku ze seriálu SPONTÁNNÍ. Tento seriál nebude nijak pravidelný, protože to budou čistě spontání články o mých zkušenostech, pocitech, vědomostech a názorech. Informace v těchto článcích budou čistě z mé hlavy a nebudou to žádná fakta, na která se musí dělat výzkumy, testy apod. Čistě můj pohled na věci, které zde budou zaznamenány 🙂

Problémy v rodině

Každý z nás někdy zažil ten pocit, když se doma něco pokazí. Ať již naší vinou, nebo vinou někoho jiného. Ten pocit známe všichni. S přibývajícími dny, týdny a měsíci se setkávám čim dál více s lidmi, kteří žijí (žili) v neúplné rodině, nebo v úplné rodině, kde to nefunguje. V každém případě jsou obětí chování dvou dospělých lidí, kteří by měli vědět, jaký dopad na dítě to může mít. Když vidím, jak jsou to skvělí lidé a co jim je ubíráno tím, kde žijí, je mi z toho smutno. Jejich talent a krásná tvořivá síla je zabíjena pod neustálým peskováním a ponižováním rodičů, učitelů, spolužáků apod. Je tolik lidí, co se je snaží shodit během dne a rodiče by měli být ti, na které se mohou vždy obrátit s pomocí. Já jsem vyrůstal a žiji v úplné rodině, kde je blaho rodiny na prvním místě. Kde udržení fungujícího partnerského vztahu je tím nejdůležitějším a výchova měla jasná pravidla. Respekt k rodičům byl vštipován od malička. Řešení problémů probíhalo v kamarádském režimu, kdy neznamenalo, že rodič má vždy pravdu, ale zohledňoval se i názor dítěte. A přesně tato vlastnost v dnešních rodinách dle mého chybí. Rodiče si hrají na „bohy“, kteří rozhodují o všem a mají ve všem pravdu, aniž by si vyslechli názor svého dítěte. Staví jej tak do role sobě nerovného a sebe staví do role nadčlověka. Je možné, že takhle byli vychováváni oni a soudí, že byli vychovaní dobře, tak co by to nepraktikovali na svých dětech. Ale člověk se za těch několik desítek let vyvinul a posunul v myšlení dopředu. Děti vyrůstají v jiné době, v jiném kolektivu, mají jiný přístup k informacím, všechno je jiné a dle mého přiliš zrychlené. Na jejich malé hlavičky je toho tolik, co musí splnit a rodiče jim ještě dávají zátěž navíc. Chtějí po nich perfektní výsledky ve škole, která nestojí za nic a ty výsledky jsou absolutně zavádějící. O tom však v dalším článku.

Rodina by tu měla být od toho, aby její členové drželi vždy při sobě a pomáhali si. Není nic víc, když cítíte ten opěrný bod, který Vás podpírá, když jste nejvíce zlomení. Když máte místo, kam se můžete vždy vrátit a jste vřele uvítáni. Když Vás vaši nejbližší podporují a nechají rozvíjet Váš talent tím, že Vám umožňují dělat to, co Vás baví bez ohledu na peníze, postavení ve společnosti apod. Pokud žijete v rodině, kde to neklape, buďte silní a snažte se z toho jen poučit. Není lepší činnosti než poučit se na chybách druhých, které Vám oni ukážou. Chtějte se stát lepším člověkem než jsou ti, kteří Vám ubližují.

Potřeboval jsem ze sebe toto dostat, tak mě omluvte za poněkud zmatený článek.

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s